Taimeturg – Juhani Puukool

Maiteseelamus, mida pakub toidulaual salat, mis on tehtud oma kasvuhoone tomatitest, on kordumatu. Just see sunnib igal kevadel aiaomanikku aiapoes seemneid valima või peenramaad kaevama. Tänapäeva aiad ja kasvuhooned on tihtipeale väikesed. See seab paljuski piirid kogustele, mida kasvatada ja palju külvata.

Üks tavaline kümnekonna ruudune kasvuhoone mahutab 10-12 tomatitaime, 4-5 kurki, 3-4 paprika- või piprataime, ruutmeetri jagu salatit ja muud maitserohelist. Meeles peab pidama, et kasvuhoonet liiga täis ei istutata. Kui kasvuhoones on vähe õhku, siis on ka kahjurid ning haigused kerged levima.

Selleks, et sordivalik kõige suurem oleks, on hea lahendus osta soovitud taimed just sobivas koguses. Kokkuvõttes tuleb see ka soodsam. Kui külvata seemnepakist igal aastal 2-3 seemet, siis jätkub ühest pakist vähemalt 5-6 aastaks. Kahjuks enamike kultuuride idanevus langeb selle ajaga märgatavalt ja jälle tuleb osta uued seemned.

Juhani Puukool kasvatab köögivilja  ja maitsetaime just nagu kodus. Kasutame vaid mahedat aiamulda ja väetame taimi looduslike väetistega. Kui tekib vajadus taimekaitsetööde järele, siis ka sel puhul on kasutuses vaid taimsed lahendused.

Sel aastal külvasime üle 40 tomatisordi, hulgaliselt eri värvi paprikaid, nii tavalisi kui erilisi kurgisorte, salateid ja maitsetaimi.

Me ei mõtle ainult kasvuhoonele – valikus on ka erinevad kapsad, lilled, arbuusid-melonid ja palju muud.

Kui tahate näha, kuidas taimed kasvavad, siis näete seda meie Harku Istikuäris.

Istutades oled sa õnnelik!