Juhani puukool tähistab augustis sünnipäeva.
Iga nädal uued ahvatlevad pakkumised!

 

5. august – 11. august 2019:

 • roosid kiletuutus  -40%
 • roosid potis  -30%
 • põõsasmaranad -50%
 • elulõngad -25%
 • hortensiad -25%
 • söödavad kuslapuud -40%

12.august – 18. august 2019:

 • püsililled -40%
 • suvelilled  (v.a krüsanteemid ja kanarbikud) -50%
 • viinamarjad -15%
 • roosid kiletuutus  -40%
 • roosid potis  -30%
 • põõsasmaranad -50%

19. august – 25. august 2019:

 • astelpajud -40%
 • ronitaimed -20%
 • püsililled -40%
 • roosid kiletuutus  -40%
 • roosid potis  -30%
 • põõsasmaranad -50%

Soodushinnad kehtivad istikuärides olevale kaubale kohesel tasumisel.

12:30 /2. august 2019:

Leitud bakterpõletikuga nakatunud AS Plantex toodetud õunapuu sort ’Tiina’ (pookealus MM106) Rakvere Bauhof kauplusest (partii suurus: 1 taim). Tarnitud aprillis 2019. Kõik sama partii õunapuu Tiina proovid (mis võetud AS Plantex tootmisest ja kõigist istikuäride müükidest) on saanud negatiivse vastuse!

Leitud bakterpõletikuga nakatunud pirnipuu ’Pepi’ Rakvere Bauhofi kauplusest (Partii suurus: 2 taime). Taime päritolu: Leedu . Paljasjuurne taim saabus novembris ja talvel toimus võrku potistus. Peale potistust taimed pakiti alustele tellimuste kaupa edasimüüjatele ja istikuäridele. Enamus kohtades on see partii läbimüüdud ja PMA ei saanud proove võtta. Harku istikuäris (kus oli partii 10 taime) otsustas inspektor proovi mitte võtta, kuna ei esinenud haigustunnuseid.

Rohkem praegu positiivseid proove ei ole. Proove on võetud kõigist AS Plantex istikuäridest ja tootmiskohtadest. Enamusel on juba negatiivne vastus saadud, mõnedele proovidele ei ole veel vastust.

Tiit Juhani/Plantex AS juhatuse liige

 

Haiguskahtluse korral palume ühendust võtta PMA Taimetervise- ja aianduse osakonna spetsialistiga riina.koidumaa@pma.agri.ee ja/või edastage info koos piltidega vbp@plantex.ee
Lisateavet viljapuu-bakterpõletiku kohta saab Põllumajandusameti kodulehelt.
Haiguskahtlusega taimede tagasiostmine toimub ainult eelneva kokkuleppe alusel!
(vältimaks haigustekitajate levikut)

Tartu istikuäri rosaarium on täies õites ja ootab kõiki huvilisi roose imetlema…
Ja nuusutama!

                                                                                                                                                                                                                     _

Erinevad rippuvad ja kirju lehestikuga taimed on toredaks täienduseks klassikalistele amplitaimedele. Miks mitte eksperimenteerida ja panna kokku ampel vaid lehtdekoratiivsetest taimedest? Enamasti on nad vähem pretensioonikad kasvukoha ja pinnase suhtes. Ei ole vaja ära noppida õitsenud õisi ja lopsakas kasv on juba liigiomaselt kaasa antud.
Oluline on piisavalt rammus muld, korralikult väetist ja mõõdukas kastmine. Mulla koha pealt tasub valida selline „mullasem”, mitte liiga turbane. Turvas kuivab väga ruttu läbi ja ei hoia pikalt niiskust. Sellest tingitud ebaühtlane niiskusrežiim ei soosi taimede ühtlast kasvu. Müügil on ka mitmesugused abivahendid, millega mulla niiskuse hoidmist paremaks muuta. Kastmisgeeli graanulid, tseoliit. Ka lihtne kergkruus on abiks. Piisava toitainete varu eest hoolitseb kõige paremini aeglaselt lahustuv ehk Osmocote väetis. Vastavalt juhendile tuleb segada piisav kogus istutusmulda ja taimed on kogu suve toidetud. Graanulid vabastavad niiskuse mõjul toitaineid järk-järgult.

Selle kevade sortimendist soovitame:

Harilik maajalg 'Variegata' (Glechoma hederacea) Harilik maajalg ‘Variegata’ (Glechoma hederacea) – juba mõnest taimest saab rikkalikku kaskaadi, mille tipud võivad sügiseks julgelt maad puudutada.
P9 pott hinnaga 1.80€
Suva ilunõges (Plectranthus coleoides) Suva ilunõges (Plectranthus coleoides) – moodustab lopsaka mätta. Pikemad võrsed võivad olla kuni meetri pikkused. Kergelt lihavad lehed taluvad hästi päikest ja natuke kuivemat kasvukohta. Saavad hakkama ka varjus kasvades. Iseloomuliku lõhnaga.
P12 pott hinnaga 2.60€
Bataat (Ipomoea batatas) Bataat (Ipomoea batatas) – bataadist ehk maguskartulist on aretatud kauneid lehtdekoratiivsed sorte. Soojal päikesepaistelisel kohal ja regulaarsel väetamisel muutub bataat rõõmustavalt kiiresti suureks ja kohevaks, varred võivad kasvada meetrist pikemakski.
Sügiseks on taimed endale alla kasvatanud umbes vaksapikkused ja paari sõrme jämedused roosakaspunased mugulad. Need on söödavad, kuid mitte nii hea maitsega kui tarbesortidel. Kui tahate mugulaid ületalve hoida, siis kuivatage nad ära ja säilitage nagu daaliate muguljuuri.
P12 pott hinnaga 2.60€
Viielehine eluväät (Gynostemma pentaphyllum) Viielehine eluväät (Gynostemma pentaphyllum) – rahvasuus tuntud erinevates maades: vaese mehe ženžen, surematuse rohi, haldjate rohi, viielehine ženžen, magus viinamarjatee, jiaogulan, lõuna ginseng. Kiirekasvuline, eelistab viljakat, vett hästi läbilaskvat pinnast. Sobib ideaalselt amplitaimeks! Piiratud kogus!
P10 pott hinnaga 1.90€
 Roomav metsvits (Lysimachia nummularia) Roomav metsvits (Lysimachia nummularia) – kõik, mis roomab, sobib ka rippuma. Tegelikult on tegemist külmakindla püsikuga, mida on lihtne ka ise paljundada. Saab hästi hakkama ka varjulises kasvukohas.
Selle aasta uudisena on pakkuda ka tumedaleheline sort ‘Midnight Sun’ (pildil), mille on kontrastiks erkkollased õied.
P10 pott hinnaga 1.80€

 

Kersti Rannamäe
Istutades oled sa õnnelik!

Pookealused mõjutavad puude kasvutugevust, seisukindlust ja viljakande algust.

Õunapuud

Nimetus Kasvutugevus Kõrgus Lisa
Antonovka/seemikalus tugevakasvuline 5-6m Viljakande algus hilisem (4.-7. aastal), ei vaja toestus
A2 (alnap) tugevakasvuline 3-4 m Viljakande algus hilisem (4.-7. aastal), ei vaja toestus
MM106 keskmine 3-4 m Viljakande algus hilisem (4.-7. aastal), ei vaja toestus
M7 keskmine 2,5 – 3m Viljakande algus hilisem (4.-7. aastal), ei vaja toestust
B118 poolnõrgakasvuline 2-3 m Viljakande algus varajane (3.-4. aastal), ei vaja toestust
M26 poolnõrgakasvuline 2-3 m Viljakande algus varajane (3.-4. aastal), ei vaja toestust
Pure 1 poolnõrgakasvuline 2-3 m Viljakande algus varajane (3.-4. aastal), ei vaja toestust
B491 nõrgakasvuline 2-2,5 m Viljakande algus väga varajane (2.-3. aastal), vajab toestust
B396 nõrgakasvuline 2-2,5 m Viljakande algus väga varajane (2.-3. aastal), vajab toestust


Pirnipuud

Nimetus Kasvutugevus Kõrgus Lisa
Metspirn/seemikalus tugevakasvuline 5-6 m Viljakande algus hiline (4.-7. aastal), külmakindel.


Ploomipuud

Nimetus Kasvutugevus Kõrgus Lisa
Alõtša/seemikalus tugevakasvuline 3-5 m Viljakande algus hilisem (5.-7. aastal), külmakindel.
VVA madalakasvuline 1,8 – 2,5m Viljakande algus varajane( 3.-5. aastal), külmakindel
VSV madalakasvuline 1,8-2,5 m Viljakande algus varajane (3.-5. aastal), külmakindel,
talub liivast pinnast

 

Kirsipuud

Nimetus Kasvutugevus Kõrgus Lisa
Mahaleb/seemikalus tugevakasvuline 3-5 m Viljakande algus hilisem (5.-7. aastal), külmakindel.
Gisela madalakasvuline 2-3 m Viljakande algus varajane( 3.-5. aastal), külmakindel

 

Meie siin Juhani Puukoolis ei ürita seekord midagi ära koristada, vaid püüame tekitada vähem prügi.Amplid

Kui enamasti saab aiapoodidest osta ampli või rõdukasti taimi kas ühekaupa või odavasse amplisse kokku istutatuna, siis meie pakume võimalust mitte osta endale igal aastal uusi ühetaolisi ampelpotte, mis tegelikult ühegi hoone juures maitsekad välja ei näe ja ka taimede kasvuks piisavad pole.

Täitepott

Oleme turule tulnud uudse tootega, mis selle probleemi lahendab. Ampli täitepott on keskmise ampli mõõtu kauss, kuhu oleme valinud parimad amplitaimed. Taimed on selles potis juba mõnda aega koos kasvanud. Ümber istutamisel ei saa juured märkimisväärselt vigastada, sest ümber tõsta tuleb vaid täitepoti sisu.

Ampli idee

Ostke parem enda koduga sobiv ja piisava mahutavusega dekoratiivne ripp-pott, mida saate kasutada aastaid. Valik on ju väga lai. Kindlasti tasub ära altkastmisega ampelpott.  Segage suvelillemuld kastmisgraanulite ja osmocote väetisega. Täitke oma enda ampel 2/3 ulatuses mullaseguga ning istutage sinna meie ampli täitepott.

 

Eeliseks eraldi ostetavate ampeltaimede eest on kiirem juurdumine ja väiksem juurekava vigastamine istutamise ajal. Ja muidugi soodsam hind. Täitepott – 9.90€

See on toode mugavust ja keskkonda hindavale inimesele.

Samamoodi sobivad täitepotid istutamiseks suurematesse rõdukastidesse või terrassipottidesse.

Istutades oled sa õnnelik!

Maiteseelamus, mida pakub toidulaual salat, mis on tehtud oma kasvuhoone tomatitest, on kordumatu. Just see sunnib igal kevadel aiaomanikku aiapoes seemneid valima või peenramaad kaevama. Tänapäeva aiad ja kasvuhooned on tihtipeale väikesed. See seab paljuski piirid kogustele, mida kasvatada ja palju külvata.

Üks tavaline kümnekonna ruudune kasvuhoone mahutab 10-12 tomatitaime, 4-5 kurki, 3-4 paprika- või piprataime, ruutmeetri jagu salatit ja muud maitserohelist. Meeles peab pidama, et kasvuhoonet liiga täis ei istutata. Kui kasvuhoones on vähe õhku, siis on ka kahjurid ning haigused kerged levima.

Selleks, et sordivalik kõige suurem oleks, on hea lahendus osta soovitud taimed just sobivas koguses. Kokkuvõttes tuleb see ka soodsam. Kui külvata seemnepakist igal aastal 2-3 seemet, siis jätkub ühest pakist vähemalt 5-6 aastaks. Kahjuks enamike kultuuride idanevus langeb selle ajaga märgatavalt ja jälle tuleb osta uued seemned.

Juhani Puukool kasvatab köögivilja  ja maitsetaime just nagu kodus. Kasutame vaid mahedat aiamulda ja väetame taimi looduslike väetistega. Kui tekib vajadus taimekaitsetööde järele, siis ka sel puhul on kasutuses vaid taimsed lahendused.

Sel aastal külvasime üle 40 tomatisordi, hulgaliselt eri värvi paprikaid, nii tavalisi kui erilisi kurgisorte, salateid ja maitsetaimi.

Me ei mõtle ainult kasvuhoonele – valikus on ka erinevad kapsad, lilled, arbuusid-melonid ja palju muud.

Kui tahate näha, kuidas taimed kasvavad, siis näete seda meie Harku Istikuäris.

Istutades oled sa õnnelik!

Koduaias mustikate ja rododendronite kasvatamine ei ole midagi keerulist, kui teha endale selgeks, mida taimed tahavad. Pinnase pH on esimene kriteerium, sealt edasi juba valgustingimused ja niiskusfoon.

Rodopeenra rajamineAsukoht: Parajalt valgust ja varju. Vältida tasuks täisvarju suurte puude all ja teravat keskpäevast päikest. Hea koht on hoone lääne või põhjaküljel. Liiga vähe valgust pärsib õiepungade moodustamist. Kui soovitakse samas peenras kasvatada ka metsamarju, seda olulisem on piisav valgus.
Väldi täisvarju, tuultele avatud kasvukohta, räästaalust pinda ja tugeva pinnapealse juurestikuga taimede alust.

Pinnas: pH – ideaalne on 4.5 – 5.5. Kasulik on pinnase pH-d aeg-ajalt testida. Lihtsad testid on müügil aiapoodides.
Pinnas peab olema kerge ja õhuline. Korralik rabaturvas või aiapoodidest ostetud rodoturvas on sobiv algmaterjal. Päris istutusauku on hea lisada raskemat ja paremini lagunenud rodomulda. Niiskust peab mullas olema piisavalt, aga muld ei tohi olla liiga märg ega „soine”, sest looduses kasvavad rodod ju mäekülgedel, kust üleliigne vesi alati allapoole liigub. Kui mullas on piisavalt huumust, mis niiskust hoiab, siis ei ole enamasti vaja kasta. Multš aitab hoida niiskust, kuid ei tohiks panna väga paksu kogust. Taimele peab multši seest jääma „hingamiseks” ruumi.

turbaplokkRodopeenra rajamisel tavalise aiamullaga koduaeda tuleb happeline pinnas kindlasti eraldada muust mullast kas peenravaiba, filterkanga või juuretõkkega. Kõige lihtsam on teha kõrgpeenar, mille servad on laotud turbapätsidest.

Kevadisel istutamisel ei tohiks unustada väetamist. Kõige mugavam on kasutada aeglaselt lahustuvaid (Osmocote) väitiseid. Sellisel juhul ei ole lisaväetamine kogu hooaja jooksul enam vajalik.

Istutades oled sa õnnelik!

Enam kui kümne aastase aretustöö tulemusena on tuntud Soome sortide baasil on Poolas aretatud suurepärase külmakindlusega (-30°C) rododendronite seeria, mis sai nimeks „Royal” ehk „Kuninglik”.

Miks nad on erilised?

 • Huvitav värvivalik
 • Tihe, põõsasjas kasvutüüp. Kompaktne, ennemini madalakasvuline
 • Tugev lehestik – lehestik on vastupidav temperatuurile ja talvetingimustele
 • Suurepärane haiguskindlus
 • Kuninglikult (Royal) rikkalik õitsemine
Rododendron 'Royal Amaranth' Rododendron ‘Royal Amaranth’ (Haaga x Torero)
Rodo kohta eriti haruldased õied – kollase täpikesega südamikus. Madalakasvuline (kuni 0,5-1m), hilisem õitseja
Rododendron ‘Royal Butterfly’ Rododendron ‘Royal Butterfly’ (Haaga x Kabarett)
Õied on suured ja natuke lokkis servaga, südamikus punakas roosad täpid. Õitseb mai algul, kõrgus 1,5 m
Rododendron 'Royal Violet' Rododendron ‘Royal Violet’ (Rasputin x Helsinki University)
Antud seeriast kõige jõulisema kasvuga. Ülisuured, hästi avatud helelillad õied.
Rododendron 'Royal Red' Rododendron ‘Royal Red’ (Schneewittchen x Cardinal)
Intensiivpunased õied, kompaktne taim. Siin ei ole Soome esivanemaid kasutatud, kuid on siiski väga talvekindel. Õitseb mai teises pooles.

 

Ka sel kevadel võite leida Juhani Puukooli taimi erinevatel Eesti turgudel ja laatadel.  Tellimused palume esitada hiljemalt eelmise päeva lõunaks.

Laatade ja turgude nimekiri ei ole lõplik. Müügikohti võib jooksvalt lisanduda.

 

Juuni 2019

 • 1.06 Kärdla turg (tellimused Ivar Lepmets ivar@juhanipuukool.ee tel 5342 4486)
 • 1.06 Võru turg
 • 8.06 Võru turg
 • 15.06 Võru turg

Võru turu tellimused Maire Kama maire@juhanipuukool.ee tel 524 0592