Külasta veebipoodi!

ID-kliendikaart

Juhani Puukooli kliendikaart!

Soome-eestlased istutasid 100-aastasele Soomele
Juhani Puukooli kingitud tamme.

Reedel, 18. augustil istutasid Helsingi Latokartano kooli eesti koolilapsed Seurasaarel kasvava Eesti tamme kõrvale Soome tamme.
1928. aasta kevadel istutasid Helsingi koolilapsed metsamehe ja Eesti konsuli Emil Vesterise juhendamisel Seurasaarel tamme- ja männitaimi. Üks peoplatsi äärde istutatud tammedest pühendati 10-aastasele Eesti Vabariigile ja puu sai nimeks Eesti tamm.
Nõukogude ajal, kui Eesti ja Soome suhted katkesid, vajus unustusehõlma ka Eesti tamm. 1980. aastatel leidis tamme soome-eesti abielupaar Alma ja Unio Hiitonen. Pärast nende surma täitis Soome Kultuurkapital abielupaari unistuse ja1992. aasta sügisel avas tamme kõrval mälestustahvli Eesti suursaadik Soomes Lennart Meri.
Sel aastal tähistab Soome Vabariik oma 100. sünnipäeva. Sünnipäevakingiks istutasid Helsingi eestlastest koolilapsed Eesti tamme kõrvale Soome tamme. Tartu lähedalt pärit tammetõrust kasvatatud taime kinkis Juhani Puukool. Soome kultuuriminister Sampo Terho ja Eesti suursaadik Soomes Margus Laidre avasid tammede kõrval mälestustahvli, millel on nüüd info nii Eesti kui Soome tamme kohta. Kultuuriminister Terho ja suursaadik Laidre soovisid 100-aastastele Soomele ja Eestile jõudu, visadust, õnne ja vabadust - kõike seda, mida tamm mõlema rahva kultuuris sümboliseerib.

Juhani Puukool soovib Soomele palju õnne!

Soome 100 tamm
Pildil
Eesti suursaadik Soomes Margus Laidre ja Soome kultuuriminister Sampo Terho
(foto: Tuglase Seltsi arhiiv, Katariina Suurpalo)